האם עדיפה ציפור אחד ביד?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

בס”ד

האם עדיפה ציפור אחד ביד?

פרק א’

הסיפור הבא, שיענה על השאלה: האם עדיפה ציפור אחת ביד? נפתח ביום ה’ בבוקר בעת שקיבלתי טלפון מבחור בשם דני, אשר סיפר לי שמכר את דירת הגן שלו בת 6 חדרים בראש העין, וכעת הוא מחפש דירה חדשה באריאל.

לאחר שסיים את דבריו, ביקש לתאם פגישה במשרדנו כדי לפרט איזו דירה בדיוק הוא מחפש, ולתאם לאחר מכן לראות דירות המתאימות לפרופיל שהגדיר. בפגישתנו דני סיפר שלא מזמן הוא מכר את דירת הגן שלו בת ה- 6 חדרים וכעת הוא מעוניין לקנות דירת גן בת 4 חדרים באריאל. נוסף על כך, אמר שחשוב לו שהבית יהיה משופץ והפינוי יהיה עד לסוף יולי.

בשלב הבא דני מסר את המחיר המקסימאלי שהוא מסוגל להקצות לרכישה, מחיר הכולל את ההוצאות הנוספות הכרוכות ברכישת הדירה: 1,300,000 ₪. לבסוף קבענו להיפגש למחרת ביום שישי.

לאחר חיפוש במאגר הועלו שני נכסים המתאימים לפרופיל המבוקש.בשעה ארבע כפי שקבענו הגיע דני בליווי אשתו לבחון את הדירות. כשנכנסנו לדירה הראשונה דני ואשתו לקחו אותי הצידה לאחר שהתלהבו מהגינה המרווחת והפרטית ואמרו לי: “בטל את הפגישה השנייה. אנחנו רוצים לשבת עם המוכרים היום ולסגור עסקה”.

מה לא עושים כדי שלקוחות יהיו מרוצים? כך אמרו וכך עשיתי: קראתי למוכר לפינה שקטה בגינה ואמרתי לו שהזוג הנחמד רוצה לשבת איתו למו”מ על הבית והוא מציע 1,250,000 ₪ . המוכר אמר לי שהמחיר נראה לו בסדר, אך רק הרגע נכנס לביתו. לאחר שיסיים לאכול ויתאושש, יסור למשרדי.

האם עדיפה ציפור אחד ביד?

פרק ב’

לפתע נשמעה דפיקה בדלת והגיעו לקוחות נוספים לראות את הדירה. היה נראה שהלקוחות אהבו את הדירה. גם הם קראו למוכר לצד ואמרו לו שהם רוצים לסגור והם מוכנים לשלם לו 1,250,000 ₪ (המוכר ביקש 1,300,000 ₪ אך הסכים להתפשר עד 1,250,000 ₪ ).

יש לציין שמחיר השוק של דירה כזו עומד על 1,200,000 ₪, הדירה עמדה למכירה מספר חודשים ולא נראתה התעניינות כה גדולה ופתאום המוכרים מוצאים את עצמם בסיטואציה שלקוחות מתחילים לריב על הדירה ומחירה עולה עד 1,300,000 ₪ .

סוף דבר – המוכרים העדיפו את הלקוחות החדשים כיוון שמכירת הדירה לדני הייתה כרוכה בדמי תיווך. דני התאכזב אמנם, אך משם נסענו לראות את הדירה השנייה באזור אחר – דירת גן 4 חדרים, חדשה יותר, אך בעלת גינה קטנה יותר, קבענו פגישה למו”מ עם מוכר הדירה ליום ראשון בערב.

ביום ראשון בבוקר התקשר אליי המוכר הראשון ואמר לי שמתברר שהלקוח התברר כלא רציני- כשבאו לשבת הלקוח דחה אותו שיש דירה נוספת שהוא רוצה לראות. לבסוף שאל האם הלקוח שלי עדיין מעוניין?

דיברתי עם דני שאמר שאמסור למוכר הראשון שילך לעזאזל, “איפה הוא היה כשהצעתי  1,250,000 ₪? אם אני אקנה את הדירה זה יהיה רק במחיר 1,200,000 ₪ “. סוף פסוק, דני רכש את הדירה השנייה שראה והמוכר הראשון מכר את דירתו רק לאחר כ-4 חודשים נוספים במחיר של 1,215,000 ₪ ללקוח אחר.

ללמדנו שעדיפה ציפור אחת ביד מאשר שתיים על העץ.

מוכרים או קונים דירה באריאל?

רוצים לדעת כמה הדירה שלך שווה?

הערכת שווי נכס, ללא התחייבות וללא עלות עם הצוות המוביל בתחום הנדל"ן באריאל והסביבה
בלחיצה על "שליחה" אני מאשר קבלת דיוורים ופרסומות ואני מסכים

מאמרים נוספים

איך אני בוחר את המתווך שלי

המתווך! אז איך אני רוצה לבחור את המתווך שלי?

המתווך! אז איך אני רוצה לבחור את המתווך שלי? המתווך, בחודשים האחרונים אנחנו מקבלים לא מעט טלפונים ממוכרים שמבקשים מאיתנו יחד עם משרדים אחרים שנבוא להעריך את דירתם כמה היא שווה ע”מ למכור אותה. מטרת המדור הוא להפנות אתכם המוכרים לאופי של המתווך ולא רק להתלהב מהערכת השווי הגבוהה שקיבלתם על הדירה שלכם.

לכתבה המלאה »
הסיבה האמיתית למכירת הבית.

למה באמת אתם מוכרים את הדירה שלכם?

למה באמת אתם מוכרים את הדירה שלכם?
שלושת הסיבות המרכזיות:
1. הדירה צפופה.
2. רוצים לקנות דירה ראשונה במקום לגור בשכירות.
3. שדרוג הנכס.
חשוב לנו לדעת את הסיבה האמיתית למכירת הנכס, כי רק כך אפשר להתאים לכם עסקה מדויקת יותר מבחינת מחיר, פינוי ותנאי תשלום.

לכתבה המלאה »

נכסים מועדפים

      אין נכסים מועדפים