יצירתיות שהולידה עסקה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

יצירתיות שהולידה עסקה. הסיפור הבא התחיל בשנה שעברה כאשר לקחנו בלעדיות על בית פרטי ברובע ב’ והעמדנו אותו למכירה. המוכרים שציפו לתהליך של חצי שנה הופתעו שלאחר חודש וחצי נמצא הקונה המתאים ביותר לבית.

המטרה הראשונית שלהם הייתה למכור את הבית ולקנות קוטג’ דו-משפחתי ברובע ב’ ובשאר הכסף לעזור ל-3 ילדים שהתחתנו לקנות דירות.

המוכרים ביקשו לעשות עסקה במקביל של מכירה וקניה כיוון שפחדו להישאר תלויים באוויר.

לאחר כיומיים של סיבובים הבנתי שהם רוצים קוטג’ משופץ להפליא שיהיה פיצוי על הבית שהם מוכרים והצעתי להם לראות קוטג’ דו-משפחתי ברובע א’. הזוג סרב ואמר שהם לא מוכנים לראות ברובע א’ מכיוון שזו שכונה ישנה יותר ולא משנה איזה בית זה.

יצירתיות שהולידה עסקה

כיוון שחשבתי שהבית יתאים להם, החלטתי לעשות להם תרגיל שהלך כך: אני אתאם להם ביקור בקוטג’ ברובע ב’ ונוסף על כך אתאם ביקור בקוטג’ שחשבתי שהוא מתאים להם ברובע א’.

קבענו והלכנו לראות את הקוטג’ ברובע ב’, לאחר מכן אמרתי להם שאני רוצה להראות להם את הקוטג’ שברובע א’ ושאני יודע שהם לא רוצים לראות אבל שיחשבו שהם עושים לי טובה אישית.

הלכנו לראות והם פשוט היו בשוק כמה שהבית מתאים להם. התרגיל הצליח, אבל עדיין היו להם הרבה חששות לגבי האזור וכו’. דיברנו בחוץ במשך שעה כשהם מעלים את חששותיהם ואני נותן להם תשובות אמיתיות שמניחות את דעתם.

אמרתי לזוג שייקחו את סוף השבוע לחשוב ולבדוק את הסטיגמות שהיו להם אולי הם לא נכונות ואולי הם מפסידים בית שמתאים בול לצרכים שלהם.

ביום ראשון חזרו אלי בני הזוג ואמרו שהם רוצים להיפגש עם הקונים שלהם ולאחר מכן עם המוכרים ולסגור את העסקה. קבעתי פגישה ביניהם והם סגרו עם הקונים את הפרטים בזכרון דברים מחייב.

לאחר כשעתיים נפגשנו עם המוכרים וסוכמו כל הפרטים לרווחת כולם, רק שהמוכרים לא רצו לחתום על זכרון דברים מחייב.

התקדמנו בשני העסקאות במקביל מול העו”ד עד …………………    שקיבלתי טלפון מהמוכרת ברובע א’ שאמרה לי שהיא לא יודעת מה לעשות, שהם כנראה מתגרשים והיא לא בטוחה שכדאי למכור וכו’ ושאני לא אגיד לבעלה שהיא התקשרה.

הסיטואציה ברורה, הקונים כבר חתמו על זכרון דברים מחייב בקשר לדירתם והמוכרים שלהם מתנדנדים

מה עושים?

אמרתי למוכרת שאני בדרך אליה בשביל להבין את הבעיה. תוך עשר דקות הייתי אצלה והבנתי לאחר כחצי שעה מה הנקודה שמפריעה לה, שאם הם ימכרו את הבית הגירושים יהיו סופיים וקשה לה להשלים עם העובדה הזו.

אמרתי לה שאני אחשוב על פיתרון לבעיה ואחזיר לה תשובה.

לאחר כמה שעות חזרתי אליה ואמרתי לה שבעלה שאל אותי לפני שבוע על בית אחר ואם הם יקנו אותו ביחד זה ישאיר אותה במצב הקיים וחבל לפספס את ההזדמנות.

כך היה. הם קנו בית אחר ואני הייתי שמח שעשיתי עסקה שכולם מרוצים ממנה.

השבוע פגשתי את הקונים שגרים ברובע א’ והם אמרו לי שהם כל הזמן מספרים לחברים שמזל שהתעקשתי איתם כי אחרי שהם גרים בשכונה יותר משנה הם מבינים שהכול היה רק סטיגמה לא אמיתית.

מוכרים או קונים דירה באריאל?

רוצים לדעת כמה הדירה שלך שווה?

הערכת שווי נכס, ללא התחייבות וללא עלות עם הצוות המוביל בתחום הנדל"ן באריאל והסביבה
בלחיצה על "שליחה" אני מאשר קבלת דיוורים ופרסומות ואני מסכים

מאמרים נוספים

איך דירות מגיעות לכונס נכסים

איך דירות מגיעות לכונס נכסים ומי מרוויח מכך?

כונס נכסים זה עו”ד שהבנק ממנה ותפקידו בהקשר זה להעמיד את הבית למכרז להראות אותו ללקוחות פוטנציאלים ולמכור את הבית במסגרת מימוש מהיר. כאן נכנס לתמונה מתווך אכפתי שמטרתו לשכנע את המוכר למכור גם אם ההצעה נמוכה יותר ממחיר השוק תוך כדי ליווי הלקוח בתהליך הפסיכולוגי.

לכתבה המלאה »

נכסים מועדפים

      אין נכסים מועדפים